Projekt: Tanec - Koření života

Popis Projektu

Náš projekt je zaměřen zejména na naše starší spoluobčany, ale rádi uvítáme všechny věkové kategorie. Našim účastníkům nabízíme možnost naučit se novým tanečním variacím, zatančit si a setkat se svými přáteli, poznat přátele nové a využít tak aktivně a kvalitně svůj volný čas.

Ať chceme či nechceme, stáří je součástí života a záleží jen na každém z nás, jak s ním naloží. Je vědecky prokázáno, že pravidelný pohyb a obzvláště tanec pomáhá udržovat v kondici nejen naše tělo, ale i mysl. Nejpočetnější kategorii tanečního sportu v Rakousku a Německu tvoří právě senioři. I u nás chceme této věkové skupině umožnit pocítit radost z této krásné činnosti - tance. Chceme dokázat, že po padesátce život ještě zdaleka nekončí a že tanec může být kořením života v každém věku.

Dále je náš projekt skvělou příležitostí jak se připravit na plesovou sézonu.

Každou dubnovou a květnovou středu (tj. 16.4., 23.4., 30.4., 5.5. a 14. 5. 2014), od 19:00 do 20:30, proběhne v místní olomoucké sokolovně TJ Sokol Olomouc-Nový Svět výuka společenského tance, zejména standardních a latinskoamerických tanců, salsy a tanga argentina. Nedílnou součástí je také konzultace s odborně školeným a certifikovaným choreografem, který nám schválí všechny choreografie tak, aby splňovaly technické principy a atributy společenského tance. Dále se bude v sokolovně TJ Sokol Olomouc-Nový Svět v Olomouci konat každou dubnovou a květnovou neděli (tj. 20.4., 27.4., 4.5., 11.5. a 18.5. 2014), od 17:00 do 18:00, Tančírna, kde si všichni účastníci budou moci procvičit své naučené choreografie a zatančit si všechno dle vlastního výběru a tím kvalitně využít svůj volný čas. To vše vyústí v hromadný společný večer, tzv. Galavečer, kde se všichni účastníci možnost předvést a zatančit své choreografie, které se v průběhu projektu naučili. Součastí tohoto večera budou i vystoupení profesionálních tanečníků, promítání fotek a videí z vašich lekcí

 

Celý projekt je podpořen Nadací O2 Think Big, tudíž pro účastníky projektu je vše zdarma

 

Závěrem, cílem našeho projektu je zlepšit aktivní využití volného času olomouckých seniorů. Rádi bychom těmto lidem umožnili prožít své stáří aktivně a tím i kvalitně. Společenský tanec totiž není jen o fyzické aktivitě, která má sice blahodárný přínos pro naše tělo, ale jde především i o seznámení se s novými lidmi, či setkání se starými přáteli. I do budoucna chceme vytvořit v Olomouci místo, kde si lidé středního a staršího věku budou moci zatančit jive nebo polku, aniž by museli čekat na plesovou sezonu.